Terapia uroginekologiczna Warszawa Targówek

Co to jest terapia uroginekologiczna?

To nowoczesna i kompleksowa terapia skupiająca się na pracy mięśni dna miednicy. Oznacza to, że rehabilitacja uroginekologiczna zajmuje się dysfunkcjami mięśni dna miednicy mniejszej oraz dolnych dróg moczowych. Jej celem jest poprawa funkcji mięśni i narządów oraz eliminowanie dolegliwości bólowych.

Jak przebiega terapia?

Podczas pierwszej wizyty terapeutka od schorzeń uroginekologicznych z kliniki w Warszawie na Targówku przeprowadza diagnozę i omawia z pacjentką plan terapeutyczny. Niezwykle ważny jest instruktaż modyfikacji stylu życia oraz poprawności wykonywania czynności fizjologicznych. Kolejną ważną czynnością jest nauka prawidłowego wykonywania ćwiczeń mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla). Terapia prowadzona jest technikami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi (za zgodą pacjentki) Rehabilitacja mięśni dna miednicy jest procesem długotrwałym (od kilku tygodni do kilku miesięcy). Wymaga od pacjentów zaangażowania i systematyczności wykonywania ćwiczeń. Celem terapii uroginekologicznej jest uzyskanie prawidłowego napięcia mięśni w obrębie dna miednicy.

Kiedy zalecana jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Terapia uroginekologiczna wykorzystuje zróżnicowane zestawy ćwiczeń i narzędzi treningowych, co zapewnia prawidłowy przebieg rehabilitacji. Nasz interdyscyplinarny, doświadczony na różnych polach zespół jest gotowy, by sprostać wszystkim wymaganiom i kompleksowo zająć się pacjentkami, dając im gwarancję opieki na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką – Warszawa Targówek.

terapia uroginekologiczna warszawa targówek