Fizjoterapia dla dzieci, mam i kobiet – Warszawa

terapia uroginekologiczna w Warszawie

Terapia uroginekologiczna Warszawa

terapia uroginekologiczna w Warszawie

Kiedy zalecana jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Terapia uroginekologiczna wykorzystuje zróżnicowane zestawy ćwiczeń i narzędzi treningowych, co zapewnia prawidłowy przebieg rehabilitacji. Nasz interdyscyplinarny, doświadczony na różnych polach zespół jest gotowy, by sprostać wszystkim wymaganiom i kompleksowo zająć się pacjentkami, dając im gwarancję opieki na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką – Warszawa Targówek.

Co to jest terapia uroginekologiczna?

To nowoczesna i kompleksowa terapia skupiająca się na pracy mięśni dna miednicy. Oznacza to, że rehabilitacja uroginekologiczna zajmuje się dysfunkcjami mięśni dna miednicy mniejszej oraz dolnych dróg moczowych. Jej celem jest poprawa funkcji mięśni i narządów oraz eliminowanie dolegliwości bólowych.

Podczas pierwszej wizyty terapeutka od schorzeń uroginekologicznych z kliniki w Warszawie na Targówku przeprowadza diagnozę i omawia z pacjentką plan terapeutyczny. Niezwykle ważny jest instruktaż modyfikacji stylu życia oraz poprawności wykonywania czynności fizjologicznych. Kolejną ważną czynnością jest nauka prawidłowego wykonywania ćwiczeń mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla). Terapia prowadzona jest technikami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi (za zgodą pacjentki) Rehabilitacja mięśni dna miednicy jest procesem długotrwałym (od kilku tygodni do kilku miesięcy). Wymaga od pacjentów zaangażowania i systematyczności wykonywania ćwiczeń. Celem terapii uroginekologicznej jest uzyskanie prawidłowego napięcia mięśni w obrębie dna miednicy.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Terapia uroginekologiczna to specjalistyczne podejście do leczenia problemów związanych z układem moczowo-płciowym kobiet. Może obejmować takie problemy jak nietrzymanie moczu, zaparcia, ból w miednicy czy dysfunkcje seksualne. Szeroki obszar w terapii uroginekologicznej to temat ciąży i połogu. 

Jeżeli doświadczasz problemów takich jak częste oddawanie moczu, nietrzymanie moczu, ból w dolnej części brzucha, dyskomfort podczas stosunku seksualnego, zaparcia, czy ciężkość w miednicy, warto skonsultować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Warto wybrać się na wizytę w trakcie ciąży. Terapia uroginekologicza pomaga przygotować się do porodu,a także pomaga w profilaktyce dolegliwości, które często towarzyszą kobietom w ciąży. 

Większość terapii uroginekologicznych jest nieinwazyjna i nie powinna powodować bólu. Jeśli wystąpi jakikolwiek dyskomfort, powinnaś o tym poinformować swojego terapeutę. 

Zakres leczenia może obejmować zmiany stylu życia, terapię behawioralną, farmakoterapię, fizjoterapię, a w niektórych przypadkach chirurgię. Metoda leczenia zależy od specyficznych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. 

Tak, terapia uroginekologiczna jest bezpieczna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości omów je z terapeutą przed rozpoczęciem terapii. 

Długość terapii zależy od rodzaju i nasilenia problemu. Niektóre stany mogą wymagać tylko kilku wizyt, podczas gdy inne mogą wymagać długotrwałego leczenia i monitorowania. 

Tak, większość kobiet może kontynuować normalne aktywności podczas terapii. Jeśli jakiekolwiek ograniczenia są wymagane, fizjoterapeuta o tym poinformuje. 

Wiele kobiet doświadcza długotrwałej poprawy po terapii uroginekologicznej. Jednak skuteczność leczenia może zależeć od wielu czynników, w tym od nasilenia problemu i przestrzegania zaleceń. 

Umów wizytę w Baby & Mom

Nie czekaj, zadzwoń do nas dzisiaj i umów się na wizytę!