Terapia skolioz – Leczenie wady postawy – FITS

Metoda FITS  (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz), powstała na początku XXI wieku w Polsce dla potrzeb terapii dzieci ze skoliozami oraz wadami postawy. Autorami metody FITS są dr n. med. Marianna Białek oraz fizjoterapeuta, osteopata mgr. Andrzej M’hango

Jest to spójna koncepcja uwzględniająca zasady leczenia dysbalansu mięśniowo- powięziowego aż do uzyskania najlepszych warunków do wykonywania wzorców korekcyjnych oraz autokorekcji postawy ciała.

Terapia rozpoczyna się od pracy nad wzmocnieniem propriocepcji, czyli czucia głębokiego, którego receptory umiejscowione są w ścięgnach, więzadłach oraz mięśniach, od rozluźnieni mięśni hipertonicznych (ze wzmożonym  napięciem).

Terapia leczenia wady postawy oferowana przez naszą klinikę umiejscowioną na Targówku rozpoczyna się od pracy nad wzmocnieniem propriocepcji, czyli czucia głębokiego, którego receptory umiejscowione są w ścięgnach, więzadłach oraz mięśniach, od rozluźnieni mięśni hipertonicznych (ze wzmożonym napięciem).

Dla kogo?

Terapia metodą FITS przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży u których zdiagnozowano takie wady postawy jak:

Etapy badania FITS:

Specyficzne rodzaje treningu charakterystyczne dla FITS:

fizjoterapia dzieci i niemowląt w Warszawie

Na co powinien zwrócić uwagę rodzic w postawie dziecka?

Najczęściej występujące wady postawy to:

Ich korektą zajmują się nasi doświadczeni specjaliści na Targówku. Nasz zespół składa się z osób zajmujących się bardzo różnymi dziedzinami medycyny i fizjoterapii, dzięki czemu możemy zapewnić naszym małym pacjentom różnorodne rozwiązania w leczeniu wady postawy. W ten sposób oferujemy opiekę najwyższej jakości, kompleksowo prowadzącą do rozwiązania problemu. Zapraszamy do naszej kliniki!