Logopeda

Co oferuje logopeda w Baby & Mom Clinic w Warszawie?

Najważniejsza jest trafna diagnoza

Diagnoza to punkt wyjściowy dla każdej terapii. Aby skutecznie i efektywnie pomagać dzieciom z zaburzeniami mowy niezbędne jest przeprowadzenie diagnozy. Logopeda podczas wizyty dokonuje oceny rozwoju mowy dziecka, rozpoznaje wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w procesie komunikacji, aby znaleźć przyczynę zaburzeń. Badanie jest niezbędne, aby odpowiednio dopasować do problemu dziecka metody terapeutyczne.

Terapia logopedyczna

Po ocenie dziecka dobieramy formę terapii, żeby stymulować je w zależności od jego potrzeb i możliwości. Pracujemy nad sprawnością narządów artykulacyjnych oraz realizacją głosek. Powtarzamy pierwsze słowa, utrwalamy, budujemy zdanie aż do tworzenia dłuższej wypowiedzi.  Rozwijamy kompetencje komunikacyjne i językowe dziecka. Podczas terapii wykorzystywane są indywidualnie dobrane, specjalistyczne materiały dydaktyczne, dopasowane do potrzeb dzieci. Bardzo często w pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy zabawy tak, aby sprawić  przyjemność i uatrakcyjnić terapię- by dziecko z chęcią wracało na zajęcia logopedyczne w Baby & Mom Clinic.

Diagnoza noworodków i niemowląt

Rozpoznanie zaburzeń w obrębie aparatu mowy może nastąpić już na bardzo wczesnym etapie życie, nawet tuż po narodzinach dziecka. Podczas wizyty zostaną ocenione odruchy ustno- twarzowe, budowa aparatu artykulacyjnego i sposób komunikacji.  W ten sposób można zapobiegać wielu wadom oraz odpowiednio zadbać o prawidłowy rozwój mowy. Podczas wizyty udzielamy wskazówek, które przyczynią się do profilaktyki zaburzeń czy opóźnienia mowy. Wszystkie czynności jakie podejmuje się z maluchem w pierwszych miesiącach życia to wczesna interwencja terapeutyczna.

Kiedy zgłosić się z niemowlakiem do logopedy?

Terapia karmienia w Warszawie

Dedykowana jest dla najmłodszych dzieci, które uczą się dopiero przyjmować stałe pokarmy, ale także dla starszych, które mają trudności z jedzeniem lub z wybiórczością pokarmową.  

Staramy się, ale nauka karmienia przebiegała w komfortowy dla dziecka sposób, aby z czasem oswajało się do przyjmowania nowych pokarmów.

Podczas wizyty przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad oraz badanie, mające na celu ustalenie przyczyny problemów. Terapeuta sprawdza dna jamy ustnej, określa sposób oddychania.  Trudności z przyjmowaniem pokarmów mogą być uwarunkowane przez różne czynniki, m.in. sensoryczne, neurologiczne czy motoryczne. Niekiedy okazuje się, że dziecko ma skrócone wędzidełko, czasem mogą to być jednostki chorobowe takie jak np. refluks. Dlatego w przypadku problemów tak ważna jest wizyta u specjalisty.

Wskazania do wizyty u terapeuty karmienia: